Środa, 12 Maja 2021, Achillesa, Domiceli, Joanny, Nawojki, Pankracego, Salwiny

Pogoda: ºC, hPa

 
Klub
Klub
- Aktualności
- Archiwum
- Kadra
- Zarząd i Trenerzy zespołu
- Transfery
- Historia klubu
- sezon 16/17 Arkadia II
- sezon 15/16 Arkadia I
- sezon 14/15 Arkadia II
- sezon 14/15 Arkadia I
- sozon13/14Arkadia II
- sezon13/14Arkadia I
- sezon12/13Arkadia II
- sezon12/13Arkadia I
- sezon11/12ArkadiaII
- sezon11/12Arkadia I
- sezon10/11arkadiaII
- sezon 10/11
- sezon 09/10
- sezon 08/09
- Sezon 07/08
- Sezon 06/07
- Sezon 05/06
- Sezon 04/05
- Sezon 03/04
- Galeria
- Forum
- Redakcja, kontakt

Seniorzy
Seniorzy
- Terminarz i wyniki
- Tabela
- Strzelcy i Kartki
- Tabela kl.A

Okręg. Puchar Polski
Okręg. Puchar Polski
- Wyniki 2012/2013 ()

Juniorzy Starsi
Juniorzy Starsi
- tabela 2013/2014
- Terminarz i wyniki
- Tabela 14/15
- Terminarz 14/15
- Tabela juniorów 14/15
- Statystyka

Trampkarze
Trampkarze
- tabela 2015/2016
- tabela 2014/2015
- tabela 2013/2014
- Terminarz i wyniki
- Tabela
- Szaliki

Linki
Linki
- Serwisy informacyjne
- Kluby z regionu

Historia

2006-07-24 16:06:09


             

Historia Klubu Sportowego „ARKADIA” w Malechowie

 

 

Klub Sportowy „ARKADIA” w Malechowie powstał w dniu 02.11.2003 roku jako stowarzyszenie kultury fizycznej. Podczas zebrania założycielskiego, w liczbie 26 członków założycieli, powołano Klub a w skład jego Zarządu weszli: Franciszek Jędrzejewski, Arkadiusz Drozd, Edward Stasiuk, Rafał Drozd i Józef Kurz. Klub „ARKADIA” został kontynuatorem wcześniej istniejącego Klubu Sportowego „STRAŻAK” Malechowo. Starostwo Powiatowe w Sławnie zarejestrowało nowo powstały Klub w Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej pod pozycją nr 18/2004 w dniu 03.03.2004 r.

W czasie istnienia Klubu jego Zarząd zmieniał się kilkakrotnie, a w chwili obecnej Zarząd Stowarzyszenia stanowią:

Prezes – Arkadiusz Drozd

Wiceprezes – Stefan Karabanik

Sekretarz – Józef Kurz

Skarbnik – Mariola Zachciał

Członek Zarządu – Tadeusz Chylewski

Członek Zarządu – Kazimierz Kazimierski

Członek Zarządu – Wiesław Szymków.

 

Klub Sportowy ARKADIA prowadzi działalność społecznie użyteczną w zakresie krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania Klubu oraz wychowania dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną.

Klub Sportowy ARKADIA realizuje swoje cele statutowe poprzez:

1)  współdziałanie z władzami sportowymi, państwowymi i samorządowymi  w celu zapewnienia członkom właściwych warunków  do uprawiania sportu. W tym zakresie Klub Sportowy ARKADIA ściśle współpracuje z:

·        Koszalińskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej w Koszalinie

·        Starostwem Powiatowym w Sławnie,

·        Urzędem Gminy w Malechowie,

·        Szkołami Podstawowymi i Gimnazjum z terenu Gminy Malechowo,

2)  uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych o randze lokalnej  i ponadlokalnej,

·        Udział w meczach ligowych KOZPN Koszalin drużyn seniorskich,

·        Udział w rozgrywkach KOZPN dwóch drużyn młodzieżowych, od sezonu 2014/2015 pięciu

·        Udział w rozgrywkach o Puchar Polski Okręgu KOZPN Koszalin,

·        Udział w Halowych turniejach, trampkarzy, juniorów i seniorów,

3)  organizowanie  zawodów , imprez sportowych i rekreacyjnych

·        Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Klubu dla młodzieży ze szkół podstawowych,

4)  prowadzenie działalności szkoleniowej,

- prowadzenia zajęć szkoleniowych w trzech sekcjach piłki nożnej: trampkarzy, juniorów i seniorów, w których bierze systematyczny udział rokrocznie około 80 amatorów piłki noznej. Liczba ta w trakcie rozgrywek ulegała zmianom ze względu na odniesione kontuzje i zmiany barw klubowych.

 

·        Przeprowadzamy  rozbudowę  infrastruktury boiskowej. Siłami własnymi w 2011 dostawiono  100 siedzisk ,wykonano też część prac związanych z dostosowaniem strefy kibiców gości do aktualnych przepisów, między innymi wykonano ogrodzenie od strony boiska oraz wykonano ramy na siatki przy bramkach na boisku głównym. Prawidłowo oznakowano strefy kibiców. W 2014 wykonano częściowy remont nawierzchni.

·        Założono w 2011 nowe drzwi w pomieszczeniach sanitarnych oraz szatniach w ilości 6 sztuk oraz odmalowano szatnie , uzupełniono brakujące kosze na śmieci

·        Na bieżąco dbamy o konserwację boiska oraz jego otoczenia

·        Otrzymana nowy sprzęt o wartości 14000 od firmy EWG a 2014 od firmy Inwnest wind Gorzyca

·        Od sezonu 2011/2012 kadrę trenerską tworzyło 4 instruktorów.Od roku 2014 ta liczba wynosi 6 w tym trzech z uprawnieniami UEFA B

·        W sposób prawidłowy zabezpieczono bezpieczeństwo na zawodach – w rozegranych spotkaniach nie odnotowano żadnych incydentów

·        Transport na zawody i dojazdy zapewniono zgodnie z harmonogramem lig organizowanych przez KOZP Koszalin oraz potrzebami klubu .

·        Klub korzysta z obiektów w sposób zgodny z potrzebami.

·        Członkowie klubu starają się utrzymać obiekt w czystości ,prowadzone są działania  wychowawcze w celu uzyskania jak najlepszego efektu estetycznego.

 • Drużyny seniorów zgodnie z założeniem promują gminę Malechowo poprzez: umieszczenie loga gminy na dresach i koszulkach drużyn seniorskich, podkreślanie pochodzenia drużyny poprzez używanie nazwy gminy w nazwie klubu .

 

Współpraca z partnerami:

·        Urząd Gminy Malechowo - współpraca ze strategicznym sponsorem trwa na bieżąco, my ze swojej strony dbamy o promocję gminy ,nasze dresy i koszulki maja logo gminy ,artykuły w prasie kojarzą nas z nazwą gminy ,zapewniamy cykliczne zajęcia dla młodzieży dbając o ich rozwój i zapewniając aktywny udział w zajęciach sportowych.

·        Rewir Dzielnicowych pomaga nam przy organizacji spotkań o wyższym ryzyku i robi to znakomicie, my ze swojej strony dbamy o porządek i propagowanie zachowań fair play.

·        Gimnazjum w Malechowie jest naszą główną bazą i korzystamy z niej rozsądnie-w zamian szkolimy reprezentację szkoły ,prowadzimy zajęcia pozalekcyjne, utrzymujemy w dobrym stanie płyty boiska i dbamy o rozbudowę infrastruktury.

·        Szkoła Podstawowa w Niemicy jest naszym cenionym partnerem, korzystaliśmy raz z boiska w trakcie zimy, w zamian szkolimy reprezentantów szkoły.

·        Zespół Opieki Zdrowotnej zapewnił naszej młodzieży badania krwi i ekg dzięki czemu mamy wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego w zamian regularne badania dają obraz zdrowia dużej grupy młodzieży i pozwalają na wczesne wykrycie wad serca a także zmuszają naszą młodzież o zadbanie o swój stan uzębienia i poprawną sylwetkę.

·        Ochotnicza Straż Pożarna jest głównym elementem zabezpieczenia rozgrywek za wykonane działania płacimy na bieżąco, dbamy też o dobry wizerunek OSP.

·        Podwykonawcy: przewoźnik, księgowa i lekarz zrealizowali swoje zadania zgodnie z naszymi zleceniami ,współpraca układała się bardzo dobrze .

   

Klub Sportowy ARKADIA nie prowadzi działalności gospodarczej.

Drużyna Arkadii na początku swojego istnienia (w rundzie jesiennej tych rozgrywek występowała pod nazwą Strażak Malechowo, która w przerwie zimowej została zmieniona na obecną) awansowała do A klasy w wyniku fuzji z drużyną Orła Smardzewo, która ze względu na brak środków finansowych nie mogła przystąpić do tych rozgrywek samodzielnie. Podczas sezonu 2003/04 funkcję prezesa klubu pełnił Franciszek Jędrzejewski, a trenerem zespołu był Piotr Sułek.

     Oto kadra zespołu w sezonie 2003/04 :

Bramkarze: Michał Dąbrowski, Bartłomiej Fudro

Obrońcy: Jarosław Kułaga, Rafał Drozd, Piotr Brzózan, Przemysław Kaliszczak, Arkadiusz Drozd, Grzegorz Pasek                                                                    

Pomocnicy: Paweł Sułek, Łukasz Jędrzejewski, Andrzej Bułło, Piotr Stefanów, Marcin Czupajło, Marcin Młynarski, Sławomir Siarnecki

Napastnicy: Michał Bil, Leszek Wita, Karol Milewski

Z tej kadry do dnia dzisiejszego gra Andrzej Bułło.

Kolejny sezon to duży sukces.Drużyna Arkadii wygrywając rozgrywki A klasy juz w swym debiucie w tej klasie rozgrywkowej awansowała do klasy okręgowej. Podczas udanego sezonu 2004/05 funkcję prezesa pełnił Arkadiusz Drozd, a trenerem zespołu był Piotr Sułek.

     Oto kadra zespołu w sezonie 2004/05:

Bramkarze: Bartłomiej Fudro, Michał Dąbrowski


Obrońcy: Jarosław Kułaga, Przemysław Kaliszczak, Arkadiusz Hutman, Arkadiusz Drozd, Mateusz Zachciał, Sławomir Siarnecki


Pomocnicy: Piotr Stefanów, Andrzej Bułło, Łukasz Jędrzejewski, Paweł Sułek, Romuald Bobis, Grzegorz Pasek, Arkadiusz Gil, Dawid Skaza

Napastnicy: Mariusz Małysz, Robert Domalewski, Sebastian Tuziemski, Marcin Czupajło

Do dziś z tego zespołu grają Piotr Stefanów, Andrzej Bułło,Mateusz Zachciał

Pierwsza klęska w historii klubu. Drużyna Arkadii w swym debiucie w klasie okręgowej zajęła przedostatnie 15 miejsce. Spowodowane to było na pewno fatalną formą na "jesieni" rozgrywek. W rundzie rewanżowej było już o wiele lepiej. W wyniku zawirowań w Koszalińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej ,który w przerwie zimowej deklarował spadek tylko ostatniej drużyny (gdyż miała być utworzona V Liga i klasy okręgowe B) a na koniec rozgrywek zrezygnował z wcześniej uchwalonego planu rozgrywkowego, drużyna Arkadii wraz z Syreną oraz Iskrą Białogard spadła do A klasy. Podczas sezonu 2005/06 funkcję prezesa pełnił Arkadiusz Drozd, a trenerami zespołu byli: Piotr Sułek (runda jesienna) oraz Maciej Mikulski (runda wiosenna). 

     Oto kadra zespołu w sezonie 2005/06:

Bramkarze: Bartłomiej Fudro, Michał Dąbrowski, Tomasz Piątek

Obrońcy: Mateusz Zachciał, Jarosław Kułaga, Wiktor Piątek, Grzegorz Pasek, Arkadiusz Drozd, Rafał Drozd, Arkadiusz Gil 

Pomocnicy: Piotr Stefanów, Andrzej Bułło, Przemysław Skoczylas, Arkadiusz Hutman, Waldemar Puzio, Krzysztof Rzeszutek, Romuald Bobis, Łukasz Jędrzejewski, Paweł Sułek, Sławomir Siarnecki, Przemysław Kaliszczak, Dawid Skaza, Robert Chruszcz, Waldemar Plechowski, Krzysztof Grabowski

Z dołu do góry. Piękny mecz z Gwardią Koszalin.

Zespół Arkadii w sezonie 2006/07 odniósł już swoje drugie zwycięstwo na przestrzeni 3 ostatnich lat w A klasie. Cały sezon to dominacja dwóch zespołów, które zdominowały rozgrywki: Arkadia oraz Olympic-Mieszko Warszkowo. Wygrane Arkadii w bezpośrednich pojedynkach z tą drużyną (po 2-0 w obu spotkaniach) zapewniły ligowe zwycięstwo oraz pewny awans do klasy okręgowej. Dużym sukcesem zespołu Arkadii było dojście do IV rundy Okręgowego Pucharu Polski OZPN Koszalin, w której uległa dopiero IV ligowej Sławie Poldan Sławno (2-5, jest to jedyna porażka Arkadii w całym sezonie 06/07 na własnym boisku). Wcześniej Arkadia odprawiła takie zespoły jak Gryf Polanów (5-0) czy Gwardia Koszalin (2-1). Podczas sezonu 2006/07 funkcję prezesa klubu pełnił Arkadiusz Drozd, a trenerem zespołu był Maciej Mikulski.

    Oto kadra zespołu w sezonie 2006/07:

Bramkarze: Michał Dąbrowski, Tomasz Piątek, Piotr Szewczuk

Obrońcy: Piotr Stefanów, Jarosław Kułaga, Mateusz Zachciał, Łukasz Kalwasiński, Arkadiusz Hutman, Przemysław Kaliszczak, Grzegorz Pasek, Paweł Ostrowski

Pomocnicy: Kamil Gondek, Paweł Sułek, Grzegorz Bedus, Przemysław Skoczylas, Andrzej Bułło, Marek Nowak, Krzysztof Grabowski, Marcin Kalwasiński, Romuald Bobis, Sebastian Możdżeń, Michał Jarzębiński, Łukasz Szulski

Napastnicy: Wiktor Piątek, Mariusz Małysz, Dominik Bajtek, Szymon Pietraszewski

Bardzo blisko awansu w kolejnym sezonie pod wodzą Macieja Mikulskiego i Arkadiusza Drozda.

Klasa okręgowa 2007/2008, grupa: Koszalin (północ)

 

                         
 

RAZEM

DOM

WYJAZD

MECZE BEZPOŚREDNIE

 

Nazwa

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

Z.

R.

P.

Bramki

Z.

R.

P.

Bramki

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

1.

 Rasel Dygowo

26

65

21

2

3

94-35

12

0

1

54-16

9

2

2

40-19

           

2.

 Arkadia Malechowo

26

64

21

1

4

71-27

11

1

1

45-11

10

0

3

26-16

           

3.

 Zefir Wyszewo

26

57

17

6

3

65-25

9

3

1

34-7

8

3

2

31-18

           

4.

 Iskra Białogard

26

50

16

2

8

57-41

8

1

4

29-19

8

1

4

28-22

           

5.

 Olimp Gościno

26

46

14

4

8

82-54

8

2

3

50-24

6

2

5

32-30

           

6.

 Zryw Kretomino

26

40

11

7

8

39-32

6

3

4

18-16

5

4

4

21-16

           

7.

 Błękitni Stary Jarosław

26

33

9

6

11

54-56

6

2

5

34-25

3

4

6

20-31

           

8.

 Wybrzeże Biesiekierz

26

32

10

2

14

43-61

7

1

5

27-22

3

1

9

16-39

           

9.

 Mechanik Bobolice

25

29

8

5

12

40-60

6

4

2

21-12

2

1

10

19-48

           

10.

 Olimpik/Mieszko Warszkowo

25

28

8

4

13

36-47

5

2

6

24-21

3

2

7

12-26

           

11.

 Saturn Mielno

26

27

7

6

13

36-58

3

4

6

20-27

4

2

7

16-31

           

12.

 Wrzos Wrzosowo

26

24

7

3

16

33-47

5

1

7

18-20

2

2

9

15-27

           

13.

 Victoria II Sianów

26

18

5

3

18

33-73

4

2

7

23-30

1

1

11

10-43

           

14.

 Jantar Siemyśl

26

4

1

1

24

18-85

1

0

12

11-43

0

1

12

7-42

           

Kolejny sezon również na drugim miejscu.

Klasa okręgowa 2007/2008, grupa: Koszalin (północ)

 

                         
 

RAZEM

DOM

WYJAZD

MECZE BEZPOŚREDNIE

 

Nazwa

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

Z.

R.

P.

Bramki

Z.

R.

P.

Bramki

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

1.

 Rasel Dygowo

26

65

21

2

3

94-35

12

0

1

54-16

9

2

2

40-19

           

2.

 Arkadia Malechowo

26

64

21

1

4

71-27

11

1

1

45-11

10

0

3

26-16

           

3.

 Zefir Wyszewo

26

57

17

6

3

65-25

9

3

1

34-7

8

3

2

31-18

           

4.

 Iskra Białogard

26

50

16

2

8

57-41

8

1

4

29-19

8

1

4

28-22

           

5.

 Olimp Gościno

26

46

14

4

8

82-54

8

2

3

50-24

6

2

5

32-30

           

6.

 Zryw Kretomino

26

40

11

7

8

39-32

6

3

4

18-16

5

4

4

21-16

           

7.

 Błękitni Stary Jarosław

26

33

9

6

11

54-56

6

2

5

34-25

3

4

6

20-31

           

8.

 Wybrzeże Biesiekierz

26

32

10

2

14

43-61

7

1

5

27-22

3

1

9

16-39

           

9.

 Mechanik Bobolice

25

29

8

5

12

40-60

6

4

2

21-12

2

1

10

19-48

           

10.

 Olimpik/Mieszko Warszkowo

25

28

8

4

13

36-47

5

2

6

24-21

3

2

7

12-26

           

11.

 Saturn Mielno

26

27

7

6

13

36-58

3

4

6

20-27

4

2

7

16-31

           

12.

 Wrzos Wrzosowo

26

24

7

3

16

33-47

5

1

7

18-20

2

2

9

15-27

           

13.

 Victoria II Sianów

26

18

5

3

18

33-73

4

2

7

23-30

1

1

11

10-43

           

14.

 Jantar Siemyśl

26

4

1

1

24

18-85

1

0

12

11-43

0

1

12

7-42

           
Kolejny sezon to reforma rozgrywek i ciężka ligowa walka. Tabela rozgrywek o mistrzostwo: V LIGA
                                                       ------- Dom -----------  --------  Wyjazd ------
  Lokata   Nazwa zespołu          Mecze  Pkt.  Bramki  Pkt. Bramki  Z.  R.  P.  Pkt. Bramki  Z.  R.  P.
 ------------------------------------------------------------------------
  1.  Bałtyk Koszalin                30   79  100-19    45   62-11  15   0  
  2.  Lech Czaplinek                 30   56   59-32    29   31-9    9   2  
  3.  Wiekowianka Wiekowo            30   51   48-29    29   24-15   8   5  
  4.  Orzeł Wałcz                    30   51   55-43    26   26-19   8   2 
  5.  Rasel Dygowo                   30   48   60-41    33   35-12  10   3  
  6.  Głaz Tychowo                   30   45   69-55    30   50-28   9   3  
  7.  Arkadia Malechowo              30   45   56-52    28   35-26   9   1  
  8.  Sokół Karlino                  30   40   35-37    30   23-10   8   6  
  9.  Victoria Sianów                30   39   59-61    19   32-29   6   1  
 10.  Darłovia Darłowo               30   39   50-67    29   33-19   9   3   
 11.  Wielim Szczecinek              30   38   67-70    21   37-32   6   3   
 12.  Orzeł Łubowo                   30   37   40-53    24   26-20   8   0   
 13.  Pogoń Połczyn Zdrój            30   37   49-72    23   30-30   7   2   
 14.  Kotwica II Kołobrzeg           30   33   44-68    22   23-31   7   1   
 15.  Mirstal Mirosławiec            30   22   34-69    20   22-24   5   5
 16.  Gryf Polanów                   30   20   31-88     7   12-40   2   1  
 -----------------------------------------------------------------------

W sezonie 2010/2011 w klubie doszło do dużych zmian, powołano drużynę rezerw w A klasie oraz zmieniono trenera ,który doprowadził drużynę seniorów do V ligi. Trenera Macieja Mikulskiego zastąpił Andrzej Szygenda. Zespól po raz kolejny został solidną drużyną środka tebeli zajmując VII miejsce.

Trener. I runda Maciej Mikulski
        II Runda Andrzej Szygenda
 Bramkarze:Tomasz Czupajło,Tomasz Piątek,Dąbrowski Michał
Obrońcy:Łukasz Matuszewski,Paweł Ignasiak,Sebastian Stokowiecki,Tomasz Gostyński,Łukasz Wiliński,
        Mateusz Zachciał,Kreczmer Piotr,Ostrowski Paweł
Pomocnicy:Arkadiusz Fastyn,Mateusz Sydoruk,Grzegorz Bedus,Przemysław Skoczylas,Terlecki Wojciech,
Podhorodecki Rafał,Łukasz Kalwasiński,Bułło Andrzej,Gondek Kamil,Walczak Łukasz,Gaściewicz Kacper
Napastnicy:Krzysztof Miętek,Przemysław Sydoruk,Michał Jarzębiński,Michał Koziarski,Szperlak Dariusz,
Stuczyński Tomasz,Socha Damian

Zespół rezerw zakończył rozgrywki na V miejscu pod wodzą Pawła Ignasiaka.

Trener:Paweł Ignasiak
Bramkarze:Tomasz Czupajło,Tomasz Piątek
Obrońcy:Rufin Rojek,Paweł Walus,Przemysław Kaliszczak,Potr Kreczmer,Mariusz Chruszcz,Stokowiecki Mariusz,
        Gostyński Adrian,Dams Bartosz
Pomocnicy:Osuch Marcin,Podhorodecki Rafał,Ciesiołkiewicz Marek,Kalwasiński Marcin,Strzelecki Mariusz,
          Szultz Paweł,Gaściewicz Kacper,Stuczyński Tomasz,Kuśmierczuk Jakub,Brzózan Sebastian,
          Skoczylas Dawid,Bedus Grzegorz,Skoczylas Przemysław,Bułło Andrzej,Augustynowicz Maciej
Napastnicy:Michał Jarzębiński,Socha Dawid,Socha Damian,Przemek Sydoruk

Kolejny rok to  zmiana trenera którym został Paweł Ignasiak ,który wywalczył VI miejsce w rozgrywkach .Druga drużynę poprowadził Andrzej Bułło i zakończył rozgrywki na  V miejscu.

Sezon ubiegły Arkadia pod wodzą Pawła Ignasiaka skończyła na czwartym miejscu a druga drużyna pod kierownictwem Wiesława Szymkowa wygrała swoją grupę A klasy.

Kadra Arkadii Malechowo

bramkarze
1.Rogala Wojtek(z juniorow)
2 Czupajło Tomek

3.Tomasz Piatek

obrońcy
4.Ziernik Artur
5.Stefanów Piotr(poprzednio Grom Świelino)
6.Bułło Andrzej
7.Makowski Kamil(z juniorów)
8.Zachciał Mateusz(wznowił treningi)
9.Wiliński Łukasz
10.Chruszcz Mariusz(z juniorów)
11.Kreczmer Piotr(z juniorów)

pomocnicy
12.Sorbian Daniel
13.Podchorodecki Rafał
14.Nowak Marek---
15.Kalwasiński Łukasz-
16.Kusmierczuk Jakub
17.Sydoruk Przemek
18.Sydoruk Mateusz
19.Terlecki Wojtek

napastnicy
20.Piórkowski Marcin(poprzednio Grom Świelino)
21.Fastyn Arek-wyjazd za granice ,raczej w tej rundzie nie zagra
22.Jarzębiński Michał
23.Piotrowicz Patryk(z juniorów)
Gostynski Tomasz-..
Ciesiołkiewicz Marek

Obecny sezon 11 w historii kluby gramy w następującym zestawieniu:

Kadra Arkadii Malechowo na runde wiosenna 2013/2014. Trener Paweł Ignasiak

BRAMKARZE
1.Boryszewski Dawid
2.Piątek Tomek
3.Rogala Wojtek

OBROŃCY
4.Bułło Andrzej
5.Zachciał Mateusz
6.Stefanów Piotrek
7.Chruszcz mariusz
8.Makowski Kamil
9.Ziernik Artur
10.Bieniek Sławek

POMOCNICY
11.Sydoruk Przemek
12.Sydoruk Mateusz
13.Gostyński Adrian
14.Kuliński Bartek
15.Zawolik Damian
16.Terlecki Wojtek
17.Sorbian Daniel
18.Podhorodecki Rafał
19.Pietruk Tomasz

NAPASTNICY
20.Fastyn Arek
21.Piórkowski Marcin
22.Koziarski Michał
23.Jarzębiński Michał

Kadra A klasa-trener Piotr Stefanów

Bramkarze:
Adam Korczak, Mateusz Filipiak

Obrońcy:
Damian Przybysz (k), Emil Sidor, Piotr Walczak, Piotr Kreczmer, Tomasz Gostyński

Pomocnicy:
Marek Ciesiołkiewicz, Marcin Wers, Mariusz Wiliński, Marcin Kalwasiński, Sebastian Brzózan, Adrian Gostyński, Carlos Szosda, Wojciech Terlecki, Jakub Kuśmierczuk, Patryk Piotrowicz

Napastnicy:
Tomasz Stuczyński, Kamil Krajewski

 

W ciągu swojego istnienia klub zawsze stawiał na szkolenie młodzieży , zespoły młodzieżowe oparte wyłącznie na mieszkańcach gminy Malechowo maja solidna markę, są dobrze ułożone w sferze wychowawczej i prezentują w miarę równy poziom. I mając swoje sukcesy w sezonie 2007/2008 wygrali swoja grupę trampkarze wyprzedając min. Gwardię Koszalin. Powtórzyli ten sukces w sezonie 2008/2009. Również drużyna juniorów starszych stanowiła dumę naszego klubu, zespół często kończący sezony w pierwszej trójce a w sezonie 2010/2011 wygrał swoja grupę a także pokonując Drawę Drawsko i Wiekowianke Wiekowo został mistrzem klasy II juniorów. Zespoły młodzieżowe prowadzili Tadeusz Chylewski i Romuald Bobis. W obecnych rozgrywkach młodzież prowadzą Junior starszy-Andrzej Bułło, Trampkarz i rocznik 2007-Tadeusz Chylewski, grupa młodzików i orlików Romuald Bobis. Wszyscy trenerzy pracujący klubie swoje uprawnienia zdobyli w trakcie swojej przygody z piłka w Arkadii Malechowo.

Sezon 2014/2015

Skład zarządu nie ulega zmianie. Klub prowadzi dwa zespoły seniorskie i cztery młodzieżowe,

I drużyna -Paweł Ignasiak( w trakcie rundy nastapiła zamiana ról)-Piotr Stefanów

II drużyna -Piotr Stefanów -Paweł Ignasiak.

Juniorzy -andrzej Bułło

Trampkarze-Tadeusz Chylewski

Młodzicy-Romuald Bobis

Żaki-Romuald Bobis/Mariusz nałysz

Przedszkolaki-Tadeusz Chylewski

Zespół  I seniorów Arkadii Malechowo ostatecznie zajął 3 pozycję na finiszu rozgrywek o mistrzostwo koszalińskiej klasy okręgowej, tracąc 2 miejsce (na rzecz Olimpu Gościno), jak i awans, 40 sekund przed ostatnim gwizdkiem ostatniego, jakże dramatycznego spotkania. Rundę wiosenną należy uznać za udaną, gdyż zespół poprawił lokatę z jesieni (4 miejsce) nie przegrywając przy tym na wiosnę ani jednego spotkania (bilans: 10 zwycięstw i 5 remisów, bilans bramkowy: 40-5). Solidnie przepracowany okres przygotowawczy wraz z uzupełnieniem kadry o brakujące ogniwa (przybyli: Niemiec, Adamowicz, Stankiewicz, Sobań, Telus, Komorowski) pozwalały z nadzieją patrzeć na wiosnę rozgrywek. Zespół rozkręcał się z każdą następną kolejką rozgrywek, strzelając coraz więcej bramek w kolejnych meczach (wiosną Arkadia cieszyła się 40–krotnie z gola, gdy jesienią tylko 27-krotnie). Rzeczą stałą w poszczególnych pojedynkach wiosennych było to, że Arkadia mało bramek traciła, 5 w całej rundzie wiosennej, 19 w całych rozgrywkach. Aż w 18 spotkaniach ligowych drużyna zagrała na 0 z tyłu, w tym 11-krotnie na wiosnę. Niestety w całkowitym rozrachunku do szczęścia zabrakło: albo koncentracji w ostatnich sekundach ostatniego meczu ligi, albo o 1 spotkania zremisowanego (8 remisów w lidze) mniej, by odnieść historyczny sukces. Całe rozgrywki Arkadia zakończyła z 59 punktami na koncie, 17-krotnie wygrywając, 8-krotnie remisując przy 5 przegranych, bilans bramek: 67-19. Jakby pecha było mało, w rozgrywkach pucharowych również odpadliśmy w ostatnich sekundach (wynik 2-3 ustalony przez gości w 121min.) po nie mniej dramatycznym spotkaniu również z Olimpem Gościno. Na marne pocieszenie można powiedzieć, że na wiosnę Arkadia zdobyła najwięcej punktów (35 punktów) ze wszystkich zespołów występujących w lidze, nie ponosząc przy tym porażki. Podsumowując, sezon 2014/15 jest drugim najlepszym (najlepszy miał miejsce w sezonie 2008/09, gdy Arkadia prowadzona przez Macieja Mikulskiego w swoim debiutanckim sezonie na tym poziomie rozgrywek zajęła II miesjce z 63 punktami zdobytymi, lecz awansował do IV ligi wtedy tylko 1 zespół – Piast Drzonowo) w historii występów Arkadii w KKO (pod względem ilości zdobytych punktów jak i zajętego miejsca w tabeli). Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem, w którym wszyscy sympatycy naszego klubu mają nadzieję, że Arkadia rozegra już cały sezon od początku do końca w podobnym stylu, nie zmuszając się do rozpaczliwej gonitwy za prowadzącymi zespołami w drugiej części sezonu.

 

    Frekwencja była bardzo zróżnicowana. Jak w wielu innych zespołach, Arkadię nie omijały kontuzje, choroby, co miało niemały wpływ na jej obniżenie. W rundzie wiosennej odbyło się łącznie 60 jednostek treningowych, 15 meczów mistrzowskich i 1 spotkanie w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Z zawodników z ponad 65% frekwencją treningowo-meczową (wyliczona frekwencja dotyczy okresu: runda wiosenna 2015r.) wyróżnić można:

 • Daniel Sorbian – 88%

 • Damian Zawolik – 86%

 • Przemysław Komorowski – 85%

 • Kamil Makowski – 80%

 • Michał Koziarski – 77%

 • Przemysław Sydoruk – 77%

 • Dawid Boryszewski – 76%

 • Wojciech Niemiec – 73%

 • Mateusz Zachciał – 72%

 • Sławomir Bieniek - 71%

 • Jonasz Stankiewicz – 68%

 • Marcin Sobań – 68%

 • Wojciech Terlecki - 65%

 

W sumie w barwach I zespołu w rozgrywkach ligowych i pucharowych zagrało łącznie 35 zawodników, w tym 27 z łączną liczbą minut rozegranych powyżej 90. Najdłużej, jeśli chodzi o liczbę rozegranych minut w lidze, grał Dawid Boryszewski – 2610 rozegranych minut (w 29 meczach ligowych). Wyróżniający się w tej klasyfikacji zawodnicy powyżej 1000min rozegranych (podane liczby minut dotyczą rozgrywek ligowych):

 • Daniel Sorbian – 2605 min rozegranych w lidze – 29 meczów w lidze (29 rozpoczynał w podstawowym składzie)

 • Mateusz Zachciał – 2520min – 28 (28)

 • Kamil Makowski – 2155min – 27 (27)

 • Sławomir Bieniek – 2130min – 28 (26)

 • Przemysław Sydoruk – 1955min – 25 (23)

 • Wojciech Terlecki – 1645min – 24 (19)

 • Damian Zawolik – 1455min – 27 (16)

 • Andrzej Bułło – 1395min – 21 (16)

 • Wojciech Niemiec – 1305min – 15 (15)

 • Michał Koziarski – 1185min – 21 (17)

 • Patryk Jaworski – 1140min – 15 (14)

 • Adrian Telus – 1130min – 13 (13)

 • Przemysław Komorowski – 1060 min – 14 (14)

 

Strzelcami goli dla Arkadii było aż 17 zawodników. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu został Przemysław Sydoruk, który strzelił 12 bramek (w tym 8 goli w rundzie wiosennej). Kolejni zawodnicy w tej klasyfikacji:

 • Wojciech Terlecki – 10 goli (7 w rundzie wiosennej)

 • Jonasz Stankiewicz – 8 goli (8)

 • Daniel Sorbian – 7 goli (5) – w tym 2 gole w rozgrywkach pucharowych

 • Patryk Jaworski – 6 goli (0) – w tym 2 gole w rozgrywkach pucharowych

 • Sławomir Bieniek – 4 gole (1)

 • Andrzej Bułło – 3 gole (0) – w tym 1 gol w rozgrywkach pucharowych

 • Kamil Makowski – 3 gole (1)

 • Michał Koziarski - 3 gole (2)

 • Michał Adamowicz – 3 gole (3)

 • Damian Zawolik – 2 gole (0)

 • Adrian Telus – 2 gole (2)

 • Przemysław Komorowski – 2 gole (2)

 • Piotr Stefanów – 2 gole (2)

 • Mateusz Zachciał – 1 gol (0)

 • Adrian Gostyński – 1 gol (1)

 • Arkadiusz Fastyn – 1 gol (0)

Jedynie 3 zawodników w całym sezonie pauzowało w Arkadii za żółte kartki: Wojciech Terlecki - 6 żółtych kartek, Daniel Sorbian – 5 zółtych kartek, Rafał Podhorodecki – 4 żółte kartki. Jedyną czerwoną kartkę (akcja ratunkowa) otrzymał Kamil Makowski. Ciekawostką jest, że w całej w rundzie wiosennej nikt z naszego zespołu nie musiał pauzować za nadmiar kartek.

Skład II drużyny

Bramkarze:
Adam Korczak, Mateusz Filipiak

Obrońcy:
Damian Przybysz (k), Emil Sidor, Piotr Walczak, Piotr Kreczmer, Tomasz Gostyński

Pomocnicy:
Marek Ciesiołkiewicz, Marcin Wers, Mariusz Wiliński, Marcin Kalwasiński, Sebastian Brzózan, Adrian Gostyński, Carlos Szosda, Wojciech Terlecki, Jakub Kuśmierczuk, Patryk Piotrowicz

Napastnicy:
Tomasz Stuczyński, Kamil Krajewski

Zespół seniorów Arkadii 2 Malechowo na zakończenie sezonu 2014/2015 zajął 2 miejsce w A klasie.Wynik sportowy należy uznać  za udany biorąc pod uwage,że na półmetku rozgrywek zajmowaliśmy 6 miejsce.
       Zespół rozegrał 22 mecze mistrzowskie w całym sezonie z czego;

                              

        13 wygranych -4 remisy-5 porażek  bilans bramkowy   56-32

       Na własnym boisku zanotowaliśmy następujące wyniki;

                                        7 wygranych- 1 remis-3 porażki   bilans bramkowy     28-13

        Na wyjeżdzie osiągneliśmy następujace wyniki;

                                       6 wygranych- 3 remisy-2 porażki   bilans bramkowy     28-19

Nasz najgorszy występ to zdecydowanie mecz w Skibnie z Victoria 2 Sianów gdzie bardzo gładko ulegliśmy rywalowi aż 5 do1,za najlepszy natomiast można uznać derbowy mecz w Smardzewie gdzie pokonaliśmy Orła 5 do 1 gdzie rywal przez całe spotkanie nie był w stanie z nami nawiązać równorzędnej walki.
   W sezonie 2014/2015 nasz zespól może sie pochwalić najlepszą obroną w lidze(32 bramki stracone)
W 2 zespole trzon zespołu stanowili zawodnicy zgłoszeni do A klasy,a w poszczególnych meczach pomagali nam zawodnicy z 1 zespolu
  Warte odnotowania jest to że Arkadia 2 Malechowo została w rundzie rewanżowej `RYCERZEM WIOSNY`zdobywając najwiecej punktów ze wszystkich drużyn (27 pkt   - 9 wygranych- 0 remisów - 2 porażki)
   Frekwencja wszystkich  zawodników była jak zwykle niezbyt zadawalająca dla  trenera.W sezonie 2014/2015 odbyło sie 78 jednostek treningowych(łącznie z meczami mistrzowskimi)
   Frekwencja pierwszej 10 zawodników na treningach A klasowych

1. Marek Ciesiołkiewicz   64 treningi
2. Krajewski  Kamil          62
3. Przybysz Damian         59
4. Walczak Piotr               53
5. Brzózan Sebastian       48
6. Szozda Carlos              45
7. Sidor Emil                     43
8. Szpalerski Piotrek         42
9. Tęcza Bartek                 39
10. Stefanów Piotr            38

    Arkadia w całym sezonie strzeliła 56 bramek(15 zawodników zdobyło bramki)--oto klasyfikacja strzelców;

1. Stefanów Piotr                 17 bramek
2. Ciesiołkiewicz Marek          6

3. Piórkowski Marcin              5
    Sidor Emil                           5
    Piotrowicz Patryk                5
6. Krajewski Kamil                   4

7. Bułło Andrzej                      2
    Przybysz Damian                2
    Szczyglewski Dawid           2

10. Jaworski Patryk                1
      Słowik Marcin                    1
      Terlecki Wojtek                 1
      Żelazny Mateusz               1
      Walczak Piotr                     1
      Szozda Carlos                   1

Klasyfikacja rozegranych meczy i minut spędzonych na boisku w sezonie 2014/2015   (wystąpiło 33 zawodników)-  pierwsza 20-stka;

1. Szpalerski Piotrek          22 mecze        1980 minut
2. Piotrowicz Patryk           21                    1585
3. Stefanów Piotr               20                    1730
4. Przybysz Damian            20                    1648
5. Krajewski Kamil               19                     1210
6. Walczak Piotr                  19                    1170
7. Sidor Emil                          18                    1620
8. Ciesiołkiewicz marek       17                     1134
9. Kalwasiński Marcin          15                     464
10. Podhorodecki Rafał        13                    1134
11. Tęcza Bartek                  13                    1020
12. Ignasiak Paweł                13                    835
13. Szozda Carlos                13                     262
14. Piórkowski Marcin            11                     808
15.Żelazny Mateusz              7                       430
16. Wers Marcin                    7                        320
17. Bułło Andrzej                    6                        540
18. Gostyński Adrian              6                        460
19. Zachciał Tomek                  6                        330
20. Stuczyński Tomek              5                        369

Warte odnotowania jest to,że żaden zawodnik nie dostał czerwonej kartki oraz nikt przez cały sezon nie musiał pauzowac za żółte kartki.
Podczas meczy sędziowie ukarali nas 21 razy żółtym kartonikiem a przeciwników grających przeciwko Arkadii 2 aż 36 razy.

Na zakończenie sezonu 2014/2015 pragne podziekowac wszystkim piłkarzom którzy reprezentowali 1 jak i 2 zespół Arkadii  i zostawili ogromne zaangażowanie i swoje zdrowie dla barw klubowych zespołu oraz wszystkich tych co przyczynili sie że 2 zespól zajął  2 miejsce w rozgrywkach.
Był to bardzo wyczerpujący okres ale warto zaznaczyc udany sezon 2014 /2015
 

© Copyright 2002 - 2006 by Marcin Sadowski

Patronat Medialny - Portal Malechowo