- Kluby z regionu

Mecz kolejki a w cieniu A klasa i młodzież
tadar

2010-10-07 14:31:51

W najbliższą sobotę w Sławnie dojdzie do meczu pomiędzy naszą drużyną a Sławą Sławno .Mecz 1 i 2 drużyny w tabeli zapowiadany jako mecz tabeli może być zupełnie letni.Dlaczego ? ,obie drużyny będą miały dylemat ambicja czy rozsądek ,ambicja bo derby i oczekiwania kibiców ,rozsądek-na potknięcie liderujących drużyn na kartki i kontuzje czekają drużyny z miejsc 3 i dalej .

Obecny dorobek:

1.  Arkadia Malechowo               9   23   27-10
  2.  Sława Sławno                  8   20   29-9
Nieco w cieniu odbędą się mecze w Malechowie ,juniorzy i trampkarze zmierzą się z drużyną Mierzymia ,początek o godzinie 11.00.
Drużyna aklasy zmierzy się z kolejnym wymagającym przeciwnikiem Olimic Mieszko Warszkowo .Szczególnie ważna jest tu absencja podpory naszej defensywy.
Zapraszamy w niedziele na mecz,który odbywa się ramach większej akcji której zadaniem jest promocja lokalnego sportu.

Wasze komentarze

1000
1000 bramkę dla zespołów młodzieżowych prawdopodobnie strzelił Zawolik

2010-10-12 11:49:46
~tadar

w ogniu walki
Przyznaje,ze przegapiłem w nawale meczów strzelca 500 bramki dla drużyn seniorskich-przystępując do rozgrywek było ich 471-na dzień dzisiejszy mamy 525. 1000 strzelonych bramek przekroczyła młodzież.Do poprzedniej rundy było ich 989-bramka juniorów w przegranym meczu była 990-tak więc strzelec 10 bramki w ostatnim meczu z Mierzymiem jest strzelcem 1000 bramki dla młodych

Bramkarz
To pewnie sam FOOTBALER-Hartleb wypisuje.

2010-10-11 09:17:12
~1dwaTRZY

Obiektywna realacja ze strony Sławy
W sobotnie popołudnie w Sławnie spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny. Wicelider Sława Sławno podejmowała dotychczasowego lidera Arkadię Malechowo. Spotkanie było jednocześnie derbami powiatu sławieńskiego. Wywołało to spore zainteresowanie wśród kibiców, którzy licznie stawili się na sławieńskim stadionie. Na trybunie zasiedli m.in wójt gminy Malechowo Jan Szuflik oraz burmistrz miasta Sławna Krzysztof Frankenstein. Kibice nie zawiedli się i obejrzeli godne spotkanie najlepszych drużyn, które obfitowało w dużo walki oraz bramek. W pojedynku tym lepiej wypadli gracze ze Sławna, którzy pewnie pokonali jedenastkę Arkadii 4:2 i zostali nowym liderem V ligi. Od początku spotkania widać było, że spotkały się dwie równe drużyny. Gra toczyła się głównie w środku pola od czasu do czasu przenosząc się pod jedną lub drugą bramkę. Pierwsze sygnały do zdobycia bramki dali sławianie, lecz ich strzały były niecelne lub blokowane przez malechowskich obrońców. Niespodziewanie w 15 minucie błąd sławieńskiej defensywy wykorzystał Grzegorz Bedus, który uderzył po długim rogu bramki wyprowadzając Arkadię na prowadzenie. Podrażniona obrotem takiej sytuacji Sława ruszyła do ataku. Zarysowała się widoczna przewaga sławieńskiej drużyny. Nie przyniosło to jednak efektu w postaci bramki mimo stworzonych sytuacji strzeleckich. Broniąca się Arkadia czyhała na grę z kontrataku. W 38 minucie szybki rajd mógł się zakończyć drugą bramką dla Arkadii. Kapitalnie jednak zachował się Kołacz wyłapując piłkę. W 41 minucie doszło do wymuszonej zmiany w sławieńskiej drużynie. Boisko opuścił kontuzjowany Maksymiuk, a w jego miejsce wszedł Pawełek. Zmiana wyszła na korzyść Sławie. W 43 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Pawełek dograł płaskim podaniem wzdłuż bramki, a nie pilnowany Jakub Ślusarz doprowadził do remisu tuż przed przerwą. Druga połowa zaczęła się kapitalnie dla sławieńskiej drużyny. W 46 minucie z lewej strony boiska kąśliwym strzałem z 25 metrów popisał się zdobywca pierwszej bramki Jakub Ślusarz. Mocno uderzona piłka wpadła tuż przy słupku bramki dając Sławie prowadzenie. Po zdobytej bramce Sława zaatakowała jeszcze mocniej bliscy zdobycia bramki byli Zawada, Ślusarz czy Ścisło. W 57 minucie po główce Lewandowskiego piłka wylądowała na poprzeczce. Widząc taki obraz gry trener Arkadii Maciej Mikulski dokonał kilku zmian. Na boisku pojawił się m.in były gracz Sławy Paweł Ostrowski. W 72 minucie Ostrowski zagrał z głębi pola do Dariusza Szperlaka, który uderzył z ostrego kąta po długim rogu doprowadzając Arkadię do remisu. W 82 minucie Dąbrowski wybronił płaski strzał Zawady. Jednak w 89 minucie był już bez szans. Po rzucie rożnym w polu karnym Arkadii stworzyło się spore zamieszanie. Wykorzystał to Zbigniew Zawada, który dostał piłkę pod nogi i uderzając bez namysłu wyprowadził Sławę na prowadzenie. Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie Sława zebrała się na jeszcze jeden atak. W doliczonym czasie gry, szybki rajd w pole karne zakończył Piotr Ścisło, który pięknym lobem nad bramkarzem ustalił wynik spotkania 4:2 dla gospodarzy. Z przekroju całego spotkania lepszą drużyną była Sława i zasłużenie wygrała derby powiatu sławieńskiego. Zwycięstwo to pozwoliło sławieńskiej drużynie wskoczyć na fotel lidera V ligi. Za tydzień sławieńska drużyna zagra w Barwicach z tamtejszym Błoniem. Natomiast Arkadia podejmie w kolejnych derbach powiatu sławieńskiego bardzo dobrze spisującą się Wiekowiankę Wiekowo. Warto dodać, że dzisiejsze spotkanie poprowadził II ligowy sędzia z Koszalina Łukasz Bednarek. źródło: własne (crash)

tak widziało to Sławno
erby dla Sławy! Zwroty akcji, napięcie trzymające krew w żyłach do ostatniej akcji jak u Hitchcocka i pół tuzina bramek, to wszystko zobaczyli ci którzy w słoneczne popołudnie zasiedli na stadionie miejskim OSiR w Sławnie. Tego dnia właśnie na tym obiekcie odbywało się jakby nie było spotkanie derbowe pomiędzy Sława Sławno i Arkadią Malechowo. Spotkanie było awizowane jako pojedynek na szczycie, gdyż do tej pory druga Sława podejmowała lidera V ligi Arkadię Malechowo. Na mecz przybyło pełno oficjeli tak ze Sławna jak i Malechowa. Wszystko pewnie przez zbliżające się wybory i możliwość pokazania się szerszej ilości widzów, których tym razem było około pół tysiąca na stadionie, co dobrze świadczy o randze tego pojedynku. Przed rozpoczęciem meczu miejscowi vipowie zrobili sobie zdjęcia z obydwoma drużynami i sędzia Bednarek mógł rozpocząć mecz OD początku to Sława przejęła inicjatywę a Arkadia ograniczała się tylko do nieporadnych wybić piłki z których nic nie wynikało. Napór Sławy wzrastał i gdy wydawało się, że to Sława zdobędzie pierwszą bramkę nagle w 15 minucie po mało groźnej akcji i braku komunikacji między Kołaczem, a Lewandowskim Bedus dostaje piłkę na 15 metr i umieszcza ją w siatce. Od piętnastej minuty 0:1. Na trybunach konsternacja. Warto zaznaczyć iż był to jedyny cielny strzał Arkadii w tej części spotkania. Pomimo, że Arkadia po strzeleniu bramki zaczęła już od 15 minuty grac na czas (sic!) i cofnęła się na własną połowę a wręcz w szesnastkę to Sława nie potrafiła znaleźć metody na sforsowanie ich defensywy. Raz za razem próbowali Izmajłowicz, Lewandowski, Ścisło, Betkało, Ślusarz jednak ich strzały nie dawały upragnionego efektu. Widać było jedno, iż gospodarze zdeterminowani są w celu by wygrać ten mecz i pokazać kto rządzi w powiecie. Niestety dla piłkarza, a na szczęście dla dalszych losów spotkania na boisko w 41' minucie spotkania musi wejść Pawełek, który zastępuje ciężko kontuzjowanego Maksymiuka, który najprawdopodobniej będzie kilka tygodni odpoczywał przez kontuzję kolana. Wejście Pawełka spowodowało ożywienie się przednich formacji, co dało skutek w 43 minucie. Wtedy na lewym skrzydle Pawełek dostał idealna piłkę po wymianie wcześniej podań między zawodnikami Sławy. Nie wahając się zagrał ją wzdłuż pola karnego i Tam gdzie powinien znajdował się Ślusarz, który uciszył przyjezdnych kibiców. Wynik spotkania 1:1. Dawało to nadzieje na druga połowę iż widowisko nie będzie tak jednostronne a Arkadia chociaż lekko się otworzy. Druga połowa to dalej kompletna dominacja na boisku Sławy. Już pierwsza akcja przynosi Sławie gola. Szybko przetransportowana piłka pod pole karne tam zamieszanie trafia ona na około 30 metr, gdzie czeka na nią Ślusarz, który pewnie w momencie oddawania strzału nie wiedział, iż zdobędzie najprawdopodobniej bramkę, której nie powstydził by się żaden pomocnik europejskiego formatu. Jakub nie zastanawiając się długo z prostego podbicie uderzył mocno piłkę po długim słupku. Ta dostała takiej rotacji iż mimo interwencji Bramkarza zmieścił ją pomiędzy nim a Słupkiem, i po uprzednim odbiciu się od tego ostatniego trafiła do Siatki. Euforia na stadionie. 2:1 dla gospodarzy. Troszkę trzeba było się naczekać na pierwsze w tym meczu prowadzenie Sławy. W dalszym ciągu meczu obraz się nie zmieniał. Sława atakowała a Arkadia tylko i wyłącznie szukała możliwości jak tu nie stracić następnych bramek. Kolejnym momentem przełomowym było wejście w drużynie Arkadii byłego kapitana Sławy Sławno, jak i jej wychowanka Pawła Ostrowskiego. Jak się później okazało mimo wieku potrafi on zagrać idealną piłkę do napastnika. Dokładnie to doskonałe podanie padło w 72 minucie spotkania. Najpierw 'Ostry' przerzucił piłkę nad Zawadą, potem mając dużo wolnego miejsca przed sobą troszkę ją podholował. Gdy zobaczył, że urywa się Szperlak zagrał mu na wolne pole piłkę a ten widząc złe ustawienie bramkarza Sławy który odsłonił cały długi Słupek uderzył właśnie tam. Sławieński bramkarz bez szans. Wynik 2:2. Było to drugie uderzenie Arkadii w czasie meczu na bramkę jak się później okazało ostatnie. Ten gol podrażnił Sławę i to bardzo. Skończyło się kalkulowanie (chociaż czy w ogóle było ono wpisane w przedmeczowy scenariusz meczu?) i Sława z całym impetem ruszyła na rywala, który myślał iż korzystny dla siebie wynik utrzyma do końca spotkania. W 84 minucie piłkę meczowa ma Zawada, który to nie trafia do bramki mimo wyjścia sam na sam z bramkarzem. Na szczęście co się odwlecze to nie uciecze. W 89 minucie meczu po walce o piłkę Piotra Malinowskiego do pustej bramki piłkę pakuje Zawada i wynik znów korzystny dla Sławy 3:2. Mogłoby się wydawać iż to już koniec spotkania, ale nic bardziej mylnego. Sława mając taką przewagę przez całe spotkanie musiała wygrać czymś więcej niż różnicą jednej bramki. I tak się stało już w doliczonym czasie gry sytuację sam na sam wykorzystał Piotrek Ścisło, który to pięknym lobem pokonał bramkarza przyjezdnych, uciszając tak w przenośni jak i dosłownie. 4:2 takim wynikiem zakończył się mecz. Rezultat niezbyt sprawiedliwy dla Sławy, która powinna wygrać więcej. Nie ma co gdybać gdyż najważniejszy jest wynik z boiska a ten jakże by inaczej i tak jest wystarczająco korzystny dla sławieńskiej drużyny, która równocześnie stała się liderem V ligi. Jak do tej pory Sława Sławno jest dalej niepokonana. Natomiast sobotnia porażka była pierwszą Arkadii Malechowo. źródło: własne relację dodał: michal88sla

wynik
Arkadia pokonała Olimpica 3:0. Bramki dla Arkadi strzelali : 2 Stuczyński i Jarzębiński(karny)