2009-01-29 10:05:17

Prezentowany poniżej plan sparingów może ulec zmianie ze względu na różne czynniki.

Okres Przygotowawczy

dataz kimwynikskładinne
28.02Gwardia Koszalin1-2Piątek - Zachciał, Stafanów, Matuszewski, Bułło, Ł. Kalwasiński, Fastyn, Bedus, Skoczylas, Jarzębiński, Bajtek. Na zmiany wchodzili: Ostrowski, Borowski, Wierzbowski, Pistuła, Nowak, Gondek, Wiliński i M. Kalwasiński.

Koszalin

18.15

31.01Echo Biesowice2-1

Dąbrowski – Nowak, Ostrowski, Matuszewski, Bedus, Bułło, Bajtek, Jarzębiński, Wierzbowski, Fastyn Skoczylas.
Na zmiany wchodzili: Piątek, Stefanów, Gondek, Kalwasiński Ł., Kalwasiński M., Gostyński T.

Niemica

14.00

8.02Victoria Sianów1-0Piątek – Stefanów, Ostrowski, Wiliński D., Zachciał, Bedus, Kalwasiński Ł., Bajtek, Jarzębiński, Skoczylas, Fastyn
Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Gondek, Kalwasiński M., Wiliński M., Wierzbowski, Grabowski, Pituła

Sianów

12.00

14.02Darłowia0-2Dąbrowski - Ostrowski, Wiliński D. Borowski, Kalwasiński Ł. Bedus, Sydoruk,Matuszewski, Skoczylas, Gondek, Bajtek.
Na zmiany weszli: Wierzbowski D., Wierzbowski A. Gostyński, Kalwasiński M. Jarzębiński, Kułaga

Darłowo

14.30

18.02Bałtyk Koszalinodwołany
21.02Zryw Kretomino5-1Piątek – Borowski, Stefanów, Matuszewski, Bułło, Kalwasiński Ł., Fastyn, Sydoruk, Bedus, Jarzębiński, Gondek
Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Ostrowski, Skoczylas, Wierzbowski D.

Niemica

14.30

28.02Leśnik Manowo0-1 Piątek - Stefanów - Borowski - Matuszewski - Bułło - Kalwasiński Ł. - Skoczylas - Sydoruk - Bedus - Bajtek - Gondek Na zmiany wchodzili: Dąbrowski - Wiliński D. - Wierzbowski - Jarzębiński - Ostrowski

KOszalin

18.30

7.03Sława Sławno4-3Piątek - Borowski, Stefanów, Ostrowski, Kalwasiński Ł., Bedus, Sydoruk, Skoczylas, Matuszewski, Bajtek, Gondek. Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Fastyn, Wiliński D., Jarzębiński, Wierzbowski, M. Kalwasiński. 14.00
14..03Leśnik Manowo0-3Dąbrowski-Stefanów,Wiliński D,Borowski,Kalwasiński,Bułło,Bedus,Sydoruk,Fastn,Jarzębiński,Gondek.Na zmiany-Piatek,Matuszewski,Ostrowski,Wiliński M

5-5 trampkarzy z Gwardią
W poniedziałek odbył się mecz sparingowy trampkarzy na euroboisku w Koszalinie-wynik nie martwi -jednak martwi tylko 12 zawodników jadących na sparing

2009-03-10 11:50:38
~tadar

4-3 ze Sławą
Marcin Chyła zdobywając dla Sławy trzy gole nie zdołał zapewnić jej zwycięstwa w test-meczu z Arkadią Malechowo. (Fot. Jacek Wójcik) Na boisku w Niemicy czwarta drużyna piątej ligi zaprezentowała się bardzo dobrze i trzecioligowcowi ze Sławna zaaplikowała aż cztery gole. - Arkadia okazała się wymagającym sparingpartnerem. To po pierwsze. Po drugie mamy cały czas kłopoty z kadrą - wyjaśnił Andrzej Szygenda, trener Sławy. Arkadia Malechowo - Sława Sławno 4:3 (0:2) Bramki dla Arkadii: Stefanów (52.), Bajtek (62., 72.), Izmajłowicz (81-samobójcza); dla Sławy Chyła (12., 37. i 57.). Składy: Arkadia:Piątek - Borowski, Stefanów, Ostrowski, Kalwasiński Ł., Bedus, Sydoruk, Skoczylas, Matuszewski, Bajtek, Gondek. Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Fastyn, Wiliński D., Jarzębiński, Wierzbowski, M. Kalwasiński. Sława: Kaźmierczak - Stańczyk, Dondera, Kozdra, Pelikan, Michalak, Siarnecki, Izmajłowicz, Husejko, Chyła, Zejglic. Na zmiany wchodzili: Wysocki, Nowak, Wróbel

2009-03-09 07:58:42
~tadar za gk24.pl

skład
Arkadia: Piątek - Stefanów - Borowski - Matuszewski - Bułło - Kalwasiński Ł. - Skoczylas - Sydoruk - Bedus - Bajtek - Gondek Na zmiany wchodzili: Dąbrowski - Wiliński D. - Wierzbowski - Jarzębiński - Ostrowski

2009-03-02 09:24:09
~a

0-1 z Lesnikiem
Trzeba przyznać,że był to ostry sparing,trener trafił z przeciwnikiem i mimo porażki należy go uznać za bardzo udany.Największa nasza wada to mnóstwo strat przy wyprowadzaniu akcji i to takich ,które skutkują natychmiastową kontrą po takiej zresztą padła bramka dla Leśnika.

porażka junirów
kolejny turniej halowy jaki juniorzy muszą uznać za klęskę-to dzisiejszy występ w Polanowie.Porażka 0-1 z Sianowem,0-3 z Polanowem i remis 0-0 z Bobolicami.Na pocieszenie zwycięstwo z trampkarzami Polanowa aż 2-0.Plus to to ,że na turniej stawiło się 12 juniorów oraz ratująca przed kompromitacja gra bramkarza..Minusy-kompletny brak widzenia na boisku.Żadna ale to żadna kontra 2-1,3-1 a nawet 3 na bramkarza nie skończyła się podaniem otwierającym drogę do bramki.Brak gry z pierwszej piłki patrz wyżej,no i fakt ,że jedyne bramki strzeli obrońcy Ostrowski i Wiliński.Skład-Czupajło,Wiliński,Gostyński T,Gostyński A,Ostrowski ,Walus,Dams,Barcikowski,Augustyniak ,Augustynowicz,Fastyn,Możdżeń

2009-02-22 15:48:43
~tadar

...
zawodnika nikt nie zmusza do gry u nas poza tym z tego co mi wiadomo zawodnik arkadii gra sparingi w sławie sławno (III liga) i dopiero po 3 sparingach przyjechał poinformować trenera ze zdecydował się zmienić barwy

2009-02-22 14:09:24
~arkamal

sparin
Oj panie trenerze ryzykuje pan i to bardzo . Z każdego meczu sparingowego powinien byc sporządzony protokół meczowy a to tylko chocby po to aby w przypadku jakiejkolwiek poważniejszej kontuzji móc sie domagać odszkodowania w ramach polisy w KOZPN - proszę zapytać Łukasza .A tak w ogóle to co to za problem taki protokół wypisać - 5 minut i można spać spokojnie . Natomiast jeśli chodzi o zawodnika testowanego - dobrym zwyczajem jest , a sam to stosowałem , informowanie klubu z którego testujemy zawodnika o takim fakcie . Tłumaczenie że to zawodnik sam to załatwia jest mało wiarygodne . Powiem panu że znam przykład sprzed kilku lat że zawodnik bez zgody macierzystego klubu wziął udział w sparingu i doznał poważnej kontuzji . Klub macierzysty wystąpił o odszkodowanie do klubu w którym grał ów zawodnik i sprawa oparła sie o ZZPN i odszkodowanie musieli zapłacić

2009-02-21 21:27:32
~lio

Pierwszy sparing młodzieży
Rozegrały swój mecz sparingowy drużyny juniorów i trampkarzy,górą okazali sie juniorzy ale dali sobie strzelić trzy bramki,ostateczny wynik to 8-3.Pierwsze bramki w tym roku strzeli dla juniorów-Gaściewicz(3),Augustyniak(3)Augustynowicz(2) dla trampkarzy -Brzózan(2),Sydoruk(1). Składy-Czupajło,Barcikowski,Dams,Brzózan,Ostrowski,Augustyniak,Augustynowicz,Walus,Gaściewicz. Szozda,Makowski,Sydoruk,Skoczylas,Puchalski D,Puchalski M,Brzózan,Piotrowicz,Bobis

2009-02-21 19:40:29
~tadar

Wygrana z Kretominem
Arkadia Malechowo – Zryw Kretomino 5:1 (3:0) Bramki: Gondek ’17, ’63, Bedus ‘22 Jarzębiński ’25, Wierzbowski D. ‘69 (Arkadia) / ’88 (Zryw) Arkadia: Piątek – Borowski, Stefanów, Matuszewski, Bułło, Kalwasiński Ł., Fastyn, Sydoruk, Bedus, Jarzębiński, Gondek Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Ostrowski, Skoczylas, Wierzbowski D. W drużynie Zrywu gościnnie zagrali: Kalwasiński M., Gostyński T., Wiliński M. Kolejny sparing w trudnych warunkach na śniegu rozegrali w Niemicy piłkarze Arkadii Malechowo. Tym razem pokonali zespół grający w lidze okręgowej Zryw Kretomino 5:1. Śnieżna murawa na pewno „weszła w nogi” piłkarzom i sparing spełnił swoje zadanie. Arkadia stworzyła sobie wiele sytuacji podbramkowych i choć wciąż ma problemy ze skutecznością, to tym razem strzeliła 5 bramek rywalowi. Pierwszy strzał na bramkę z woleja oddał Gondek – Mora pewnie wyłapał piłkę. W 11 minucie ten sam napastnik Arkadii strzelił w słupek a potem zmarnował jeszcze 2 sytuacje sam na sam. W 17 minucie Gondek w końcu wykorzystał asystę Jarzębińskiego i strzelił z bliska na 1:0. 5 minut później centrę Jarzębińskiego na bramkę strzałem głową zamienił Bedus. Po 2 asystach ładnym strzałem z 16 m w okienko bramki Zrywu Jarzębiński wpisał się na listę strzelców ustalając wynik do przerwy. W 38 minucie Zryw miał doskonałą okazję na zmianę wyniku. Piątek obronił jednak strzał Majewskiego z rzutu karnego. Po zmianie stron przewaga Arkadii była bardzo widoczna, jednak zawodnicy z Malechowa bardzo nieudolnie zachowywali się pod bramką rywala. Wreszcie w 63 minucie Gondek strzelił głową 4 bramkę, zaś w 69 minucie dogranie Skoczylasa na bramkę zamienił Wierzbowski. Drużyna Zrywu honorowe trafienie zaliczyła w końcowych minutach - po ładnej kontrze Dąbrowskiemu nie dał szans w pojedynku sam na sam napastnik gości.

2009-02-21 19:23:11
~maciek

Re arru
Po pierwsze - zawodnicy którzy zgłaszają akces gry w Arkadii zawsze są informowani o konieczności uzyskania zgody od swego klubu macierzystego. Dopiero po otrzymaniu zapewnienia danego zawodnika ze przeprowadził rozmowę z działaczami swego klubu jest on wystawiany w sparingu. Jeśli dany zawodnik podaje nieprawdę iż taką rozmowę odbył rzeczywiście ryzykuje że zostanie zawieszony. Inaczej nie można sprawdzić przydatności zawodnika. Po drugie zawodnik który grał w poprzedniej rundzie musi posiadać ważne badanie lekarskie dopuszczające go do gry, a ryzyko kontuzji zawsze jest związane z uprawianiem jakiejkolwiek dyscypliny i ja tu nie widzę niczego nadzwyczajnego, a tym bardziej "kryminału". Po trzecie mecz sparingowy jest jedną z form treningu i z żadnej gry kontrolnej w ramach treningu nie sporządza się protokołów meczowych. To oczywiste. Nawet "profesjonalne" kluby nie sporządzają z gier kontrolnych takich protokołów. Po czwarte zawodowy klub to taki w którym zawodnicy i szkoleniowcy utrzymują się z wynagrodzenia otrzymywanego w klubie. Arkadia nigdy nie była i długo nie będzie takim klubem. Trenerzy w klubach V ligowych mogą być profesjonalistami, ale w swej codziennej pracy, a piłka nożna jest dla nich tylko zajęciem dodatkowym, hobby. Stwierdzenie że Arkadia chce uchodzić za klub zawodowy, a trener mówi o sobie ze jest profesjonalistą jest wyssane z palca jak cała wypowiedź anonimowego arruabareny, który nawet nie ma odwagi podpisać się pod tym co pisze.

2009-02-16 23:02:39
~Trener

gwoli śliśłości...
Czy np. panu Mikulskiemu wiadomo, że na grę w meczu sparingowym zawodnika "testowanego" potrzebna jest zgoda macierzystego klubu? Taki zawodnik może zostać nawet zawieszony przez klub, a na wniosek klubu, nawet przez związek. Czy z takiego spotkania jest jakiś protokół meczowy, w razie - odpukać - kontuzji? Kto w takim przypadku poniesie konsekwencje takiego urazu? Pan Mikulski? Zapewne, ale również klub bez zgody którego w takim spotkaniu ów piłkarz gra. Jednym słowem jest to kryminał. Jeśli Arkadia chce uchodzić za klub, umownie nazwany, profesjonalnym (a wnioskuję, że tak jest, gdyż pan trener sam o sobie mówi, że jest profesjonalistą i "ma warsztat" - cokolwiek to znaczy), to ten profesjonalizm wprowadzajcie od podstaw. Pozdrawiam...

2009-02-16 11:45:25
~arruabarena

porażka z Darłowią
Ze strony darłovii: W trzecim tegorocznym meczu sparingowym Darłovia Darłowo pokonała na własnym obiekcie czwartą drużynę koszalińskiej V-ligi Arkadię Malechowo 2 : 0 ( 1 : 0 ). Niestety ale aura w tym okresie nie sprzyja rozgrywaniu meczów kontrolnych. Mimo trudnych warunków mecz mógł się podobać licznie przybyłym kibicom. Z przebiegu gry widać było, że oba zespoły są na nieco innym etapie przygotowań. O ile Arkadia wyraźnie „ładuje” siłę to Darłowianie – po obozie kondycyjnym - bardziej są już „w grze”. Stworzyli dużo więcej sytuacji i mecz mogli wygrać wyraźniej. Na dodatek Kosiarski w 60 min. nie wykorzystał karnego – Dąbrowski obronił nogami. Darłovia zagrała w składzie: T. Natkański - Sawa, Tarnionek, Ryfa, Krawczyk - Zawada, Rychlewski, Jasiewicz, Stermach - Kosiarski, Maciąg Na zmiany weszli: Dąbrowski, Wiernicki, Szopiński, Krajewski, Gronkiewicz, Grecki Arkadia zagrała w składzie: Dąbrowski - Ostrowski, Wiliński D. Borowski, Kalwasiński Ł. Bedus, Sydoruk,Matuszewski, Skoczylas, Gondek, Bajtek. Na zmiany weszli: Wierzbowski D., Wierzbowski A. Gostyński, Kalwasiński M. Jarzębiński, Kułaga

Wygrana z Victorią
Kolejny mecz sparingowy Arkadia rozegrała w Sianowie gdzie wygrała z Victoria 1:0. Bramkę zdobył po koronkowej akcji i asyście Kalwasińskiego Ł. - Jarzębiński. Sparing pokazał, że o ile ze stwarzaniem sytuacji zespół z Malechowa nie ma problemu o tyle szwankuje skuteczność. I połowa w wykonaniu Arkadii mogła się podobać. Piłkarze z Malechowa grali składnie długo utrzymując się przy piłce i stwarzając sytuacje. Najlepszych nie wykorzystali Bajtek kiedy to w 8 minucie będąc sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczką i w 16 minucie próbując lobować bramkarza Victorii oraz Jarzębiński, który 2- krotnie źle przyjmował piłkę będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Groźnie z dystansu uderzał Ostrowski (25 i 30 min.) zaś strzał z wolnego Bedusa z 28 min. bramkarz z trudem sparował na rzut różny. W tej części gry gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce Piątka. Po przerwie gra Arkadii nie była już taka składna, choć Malechowianie stwarzali nadal sytuacje. W 50 minucie Stefanów na raty (głowa i przewrotką nie trafił z 7 m), Kalwasiński Ł. w 54 minucie będąc sam na sam podał bramkarzowi piłkę do rak, a w 63 minucie trafił w słupek. Gondek przestrzelił z głowy w doskonałej sytuacji (78 min.) Końcowe 10 minut to 2 doskonałe sytuacje Victorii. Najpierw grający trener Duda przegrał pojedynek sam na sam z Dąbrowskim, a w samej końcówce Zachciał wybił piłkę z bramki po strzale głową napastnika Victorii. W 86 minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał ponownie Gondek fatalnie pudłując po strzale głową z 7 m.

2009-02-09 14:13:11
~maciek

Piątek – Stefanów, Ostrowski, Wiliński D., Zachciał, Bedus, Kalwasiński Ł., Bajtek, Jarzębiński, Skoczylas, Fastyn Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Gondek, Kalwasiński M., Wiliński M., Wierzbowski, Grabowski, Pituła