Głaz Tychowo-Arkadia Malechowo 2-4 (0-1)

Głaz Tychowo - Arkadia Malechowo 2:4 (0:1)

Bramki: Jarzębiński ’31 ’52 ’88 Gondek ’66 (Arkadia)

Chmielewski ’70, Bąk ’74 (Głaz)

Skład Arkadii: Dąbrowski – Zachciał, Stefanów, Matuszewski, Bedus, Bułło, (’87 Kalwasiński M.), Skoczylas, Kalwasiński Ł., Nowak (‘83 Możdżeń), Gondek, Jarzębiński

W pierwszym meczu wyjazdowym w rozgrywkach V ligi piłkarze Arkadii zasłużenie pokonali Głaz Tychowo.

Od początku meczu piłkarze Głazu starali się grać ofensywnie, wykorzystując swoją przewagę w środku pola gdzie grali doświadczeni Rosiak i Jabłoński. Groźne akcje gospodarzy co prawda kończyły się na nieźle zorganizowanej obronie gości, ale pierwsze 10 minut to przeważnie gra na połowie gości. Wtedy trener przyjezdnych zdecydował się na przetasowanie w składzie przesuwając do ataku wracającego do gry po kontuzji Jarzębińskiego, co okazało ważnym momentem dla losu meczu. Od tego momentu kontry Arkadii która opanowała środek pola zaczęły być coraz groźniejsze. Najpierw w 16 minucie

Gondek nieczysto trafił w piłkę, a 4 minuty później groźnie uderzał z głowy. Gospodarze mieli problemy z wyprowadzeniem piłki  i ich akcje sprowadzały się do dalekich wrzutek na groźnych szybkich napastników. W 23 minucie kolejne ostrzeżeniem dla Głazu była akcja lewa stroną Skoczylasa który dokładnie dograł do Gondka jednakże akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym. Po kolejnej składnej akcji w 31 minucie Arkadia prowadziła. Ładna wymiana piłki w środku pola kończy się dograniem do Kalwasińskiego który przytomnie oszukał bramkarza i dograł piłkę do niepilnowanego Jarzębińskiego a ten z bliskiej odległości  otworzył wynik meczu. Piłkarze Głazu chcieli koniecznie wyrównać i rzucili się do ataku co było wodą na młyn dla przyjezdnych, którzy kontratakowali coraz groźniej. Gospodarze stwarzali sobie okazję po stałych fragmentach jednakże obrona gości grała na tyle pewnie że radziła sobie z dośrodkowaniami Rosiaka i Chmielewskiego. W 38 minucie dokładne rozegranie szybkiego ataku kończy nieprostopadłym zagraniem do Gondka, który wychodząc na pozycje sam na sam z bramkarzem został ścięty na lini pola karnego gospodarzy. Decyzja arbitra była co najmniej dyskusyjna – żółta kartka i rzut wolny z 16 m. Po strzale Bedusa piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Kolejna akcja w 43 minucie była jeszcze bardziej kontrowersyjna. Jarzębiński po minał zwodem obrońcę Głazu który trafił go w nogę i spowodował upadek w polu karnym – po czym sędzia wskazał na rzut rożny.

Michał nie pozostawił jednak złudzeń w 52 minucie i po zgraniu piłki przez Gondka uprzedził bramkarza i zdobył 2 gola. Piłkarze Głazu stanęli a Arkadia grała coraz pewniej. Po kolejnym rzucie wolnym w 66 minucie na 3:0 strzałem głową podwyższył Gondek. W 70 minucie Zachciał uprzedził Dudke odbierając mu piłkę. Napastnik gospodarzy wpadł na obrońcę Arkadii powodując jego upadek. Sędzia jednak puścił akcję uznając że napastnik gospodarzy nie zagrał faul. Dudka dograł do Chmilewskiego, który z bliska zdobył bramkę dla Głazu. Goście próbowali odpowiedzieć. Gondek w 73 minucie uprzedził bramkarza gości jednakże pogubił się i piłkę przejęli obrońcy wybijając ją  w pole karne gości. Chwilę później mając  piłkę „nodze” Bułło skiksował fatalnie a Bąk wykorzystał machnięcie obrońcy gości i strzałem w długi róg strzelił kontaktowego gola. W 4 minuty obrońcy Arkadii właściwie asystowali przy bramkach Głazu i spokojny mecz zamienił się w nerwówkę. Głaz ruszył do przodu, jednak ich ataki były bardzo chaotyczne. Grą na tzw. aferę lub wymuszając rzuty wolne próbowali stworzyć sobie sytuacje do wyrównania. Gości ochłonęli dopiero około 82 minuty. Końcówka znów przypominała początek II połowy i zawodnicy Arkadii znów zaczęli grać piłką. Przyniosło to efekt w 88 minucie. Po ładnej akcji Skoczylasa piłka trafiła do Jarzębińskiego który strzałem pod poprzeczkę skompletował hat-trika. W końcowych minutach Arkadia wykonywała jeszcze 3 rzuty rożne ale wynik spotkania się nie zmienił. Trener gości choć cieszył się ze zdobycia 3 pkt., udzielił piłkarzom ostrej reprymendy w szatni. Po raz kolejny prowadząc pewnie i kontrolując przebieg meczu młodzi zawodnicy Arkadii pozwalają sobie na dekoncentrację i fundują kibicom dreszczyk emocji w końcówce.

Kibice Arkadii nie powinni jednak narzekać. Ich pupile udowodnili, że równa znakomita gra w minionym sezonie – szczególnie w rundzie wiosennej nie była przypadkiem i że Arkadii należy się miejsce w V lidze. Mało tego pierwsze mecze pokazują, że Arkadia nie będzie dostarczycielem punktów. Cieszą nie tylko wyniki ale sposób w jaki są one osiągane. Arkadia zarówno w meczu pucharowym jak i  w 2 meczach ligowych była drużyną zdecydowanie lepszą od przeciwnika i wygrywała zasłużenie.